Огляд горілок ТМ «Хортиця»

img

Широкий асортимент продукції українських та зарубіжних виробників горілки часто вводить в оману навіть найдосвідченіших любителів спиртних напоїв. Мало того що доводиться вибирати серед великої різноманітності різних горілчаних брендів, так ще й у кожного з виробників є свій немаленький асортимент горілок і горілок особливих. Деякі виробники розширюють модельний ряд своїх продуктів за потребою. Наприклад, через появу нових технологій і новаторських рецептур. Інші ж роблять це виключно в маркетингових цілях. Часто причиною розширення лінійки продуктів є і те і інше.

Мало хто з споживачів звертає увагу на різницю між горілками однієї торгової марки. Як показує практика, потенційний покупець робить свій вибір виходячи з назви окремо взятої горілки (Класична, Пшенична, Делікатна і т.д.). Але, найчастіше, між назвою, складом і рецептурою приготування горілки немає нічого спільного.

Для пом'якшення смаку горілок особливих на ЛГЗ «Хортиця» використовується в основному ароматний спирт м'яти. Іноді, як в горілках «Срібна Прохолода» і «Ice», до складу додається штучний пом'якшувач ментол.

Справжнім прикладом визначення «горілка особлива» є «Хортиця De Luxe». По суті, це «Хортиця Абсолютна», з додаванням аромату вишневих гілок і кориці в дуже красивою пляшці. Єдиний мінус цієї горілки - її вартість.

Варто зазначити, що з усього асортименту ТМ «Хортиця» тільки горілка «Хортиця Ice» не містить в складі ні цукру, ні глюкози.

Фізико-хімічні показники горілок

Показатель Пшеничная слеза Люкс Экстра Высшей очистки
Крепость, % 37,5 - 56
Массовая концентрация сивушного масла, мг/дм3, не более 2 2 3 4
Массовая концентрация альдегидов, мг/дм3, не более 3 4 6 8
Объемная доля метилового спирта, %, не менее 0,005 0,01 0,02 0,03
Массовая концентрация сложных эфиров, мг/дм3, не более 2 5 7 10

img

Фізико-хімічні показники горілок особливих

Показатель Пшеничная слеза Люкс Экстра Высшей очистки
Крепость, % 37,5 - 56
Массовая концентрация сивушного масла, мг/дм3, не более 2 3 4 5
Массовая концентрация альдегидов, мг/дм3, не более 4 6 8 8
Объемная доля метилового спирта, %, не менее 0,005 0,01 0,02 0,03
Массовая концентрация сложных эфиров, мг/дм3, не более 3,5 7 10 15
img